ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 9502468
*
nr 950 2468
Pigtittare
Nyrokoko, höjd: 82 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 18:34:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 22:10:27
1
150 kr
23/3 00:22:58
2
150 kr
23/3 00:22:58
1
150 kr (Budbetjänt)
23/3 00:23:48
2
200 kr
23/3 18:00:51
3
250 kr
23/3 18:29:49
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel nyrokoko pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 950 2468
Pigtittare
Nyrokoko, höjd: 82 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 22:10:27 | 1 | 150 kr |
23/3 00:22:58 | 2 | 150 kr |
23/3 00:22:58 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
23/3 00:23:48 | 2 | 200 kr |
23/3 18:00:51 | 3 | 250 kr |
23/3 18:29:49 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel nyrokoko pigtittare rakspegel spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23